CANLARA YARDIM VE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR:

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile yaptığımız işbirliği ve koordinasyon neticesi bir çok cana, dosta, kardeşimize yardım  mahiyetinde ücretsiz alış veriş kartı dağıttık,dualarını aldık. Gücümüz oranında bu yardımlarımız devam edecektir.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

   

MUTLU GÜNÜMÜZ :

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği'mizin Gençlik Kolları Başkanı NİYAZİ ALPER, bugün IRMAK ŞENKAYA ile evlenerek dünya evine girmiştir.Yönetim Kurulu Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin'in nikah şahidi olduğu düğün,canların büyük katılımı ve coşkusu ile gerçekleşmiştir. Bizde Yönetim Kurulu olarak genç çifte ömür boyu mutluluk diliyoruz.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Hz.Hüseyin Cem Evi'mizde, daha evvel başarıyla tamamladığımız, Yaşlı Bakım Kursu, Bağlama Kursu, Aşçılık Kursu gibi kurslardan sonra, şimdi de Okuma Yazma Kursunu başlatmış bulunmaktayız. Okumanın, öğrenmenin, yaşı ve sınırı yoktur.Hz.Ali efendimiz ne demiş,''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' Kursiyerlerimize başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Alevi Dedemiz Sn.KASIM GÜVERCİN dede ve Buca İlçe Müftümüz Sn. MUHARREM GÜL hoca, Kurumumuzu ve Başkanımızı ziyaret ettiler. Dostane, hoşgörülü, Alevi-Sünni kardeşliğini pekiştiren sohbeti müteakip hatıra resimleri. Allah ikisinden de razı olsun.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

CUMHURBAŞKANIMIZ ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİNİ KONUK ETTİ:

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN,Yönetim Kurulu Başkanımız Av.Ali İhsan ŞAHİN'inde aralarında bulunduğu bir gurup Alevi kanaat önderini, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde bir kez daha konuk etti. Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM'ında hazır bulunduğu etkinlik hayırlara vesile olsun inşaAllah.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

   

SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCISINI AĞIRLADIK:

Başbakan yardımcısı sayın Numan KURTULMUŞ Kurumumuzu ve Hz.Hüseyin Cem Evimizi ziyaret ettiler. Dedelerimizin, Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Kadın Kolları Başkanımız ile Gençlik Kolları Başkanımızın da hazır bulunduğu toplantıda, Genel Başkanımız sayın Av.Ali İhsan ŞAHİN, Başbakan Yardımcımıza Alevilerin çözüm bekleyen sorunlarını bir kez daha aktardı. Ulusal Medyada geniş yer alan ziyaret, sayın 

KURTULMUŞ'un yakın zamanda yapılması planlanan Hz.Ali Sempozyumu duyurusu ve davetiyle sona erdi.

.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

CANLARI MESLEK SAHİBİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ:

Kurumumuz bünyesinde,İzmir'lileri meslek ve iş sahibi yapmaya devam ediyoruz.Daha önce de bir çok kişiyi meslek sahibi yapan Evrensel Alevi Bektaşi Birliği,yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.Geçtiğimiz günlerde,İŞ-KUR MÜDÜRLÜĞÜ ve HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ ile imzaladığımız ortak sözleşmeyle AŞÇI/AŞÇI YARDIMCILIĞI kursunu başlatmış bulunmaktayız,hem de kursiyerlerin %50'sine iş garantisi sağlayarak.Hayırlı uğurlu olsun.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZLA BİRARAYA GELDİ;

Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Av.Ali İhsan ŞAHİN’in de aralarında olduğu,Türkiye’nin önde gelen bazı Alevi kanaat önderleri ve STK temsilcileri,Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’la biraraya geldiler.Toplantıya sayın Başbakan Binali YILDIRIM da iştirak etti.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

GELENEKSEL MUHARREM ORUÇ AÇMA YEMEĞİMİZ;

İzmir/Çiğli’deki geleneksel Oruç Açma Yemeğimize katılan,İzmir Valimiz sayın Erol AYYILDIZ’a,Çiğli Kaymakamımız sayın Yusuf GÜLER’e,Karşıyaka Kaymakamımız sayın Sadettin YÜCEL’e,Ege Üniversitesi Rektörü sayın Prof.Dr.Cüneyt HOŞCOŞKUN’a,önceki dönem Milletvekilleri sayın Rıfat SAİT’e,sayın Op.Dr.Muzaffer YURTTAŞ’a,Başbakan Danışmanı sayın Metin ÖZÇERİ’ye,İzmir İl Müftüsü sayın Prof.Dr.Ramazan MUSLU’ya,İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı sayın Zekeriya MUTLU’ya,İzmir İl Dernekler Müdürü sayın Turgay ESEN’e,TRT İzmir Müdürü sayın Mevlüt ŞAHBAZ’a,Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü sayın Dr.Yıldıray ÇIĞIRGİL’e,Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı sayın Yolcu BİLGİNÇ’e,Alsancak Kilisesi Pastörü sayın Helmut FRANK’a,Caferi Alimi sayın Rahman KARANLIK’a,Menemen Müftüsü ve Çiğli Müftü vek.sayın İsa SOLMAZ’a,Karşıyaka Müftüsü sayın Cihat ERHUN’a,Buca Müftüsü sayın Muharrem GÜL’e,Hz.Hüseyin Cem Evi dedesi sayın Kasım GÜVERCİN’e,Karşıyaka Işık Kilisesinden Pastör sayın Yücel TEPE’ye,Bayındır Ehli Beyt Derneği Başkanı sayın Yağmur ÇELİKEL’e,Amasyalılar Derneği Başkanı sayın Mehmet KAZAN’a,Göllüce Alevi Bektaşi Derneği Başkanı sayın Seyit Ahmet TOZLU’ya,Musevi Cemaatinin sayın Temsilcilerine,Malatyalılar Derneği Başkanı sayın Celal OVAGÜL’e,Buca Alevi Gençlik Kültür Derneği sayın Başkanına ve Yardımcısına,Zakirlerimiz sayın Erkan DEMİR’e ve sayın Yılmaz TEKİN’e,İMHAD Başkanı sayın Burhanettin KANSIZOĞLU’na ve yardımcısı sayın Fahretdin YÖREK’e,Sunucumuz sayın Saim YILMAZ’a,Siyasi Partilerin İl/İlçe Başkanlarına,Kadın ve Gençlik Kolu Başkanlarına,Belediye Meclis Üyelerine ve Grup Başkanvekillerine,Dernek/Vakıf Başkanlarına ve Yöneticilerine,Basınımızın güzide temsilcilerine,kısacası tüm katılımcılara çok teşekkür ediyor,saygılar sunuyoruz.  

 

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Hz.HÜSEYİN CEM EVİ'MİZDE HER PERŞEMBE CEM İBADETİ SÜRÜYOR:
Şirintepe mah.8156.sk.No:69 Çiğli-İzmir adresindeki Hz.Hüseyin Cem İbadet Salonumuzda,her perşembe akşamı Cem'imiz vardır,tüm canları bekleriz.Ayrıca,12'Hizmet ve Semah kurslarımız da devam etmektedir.Saygıyla duyururuz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

YENİ VALİMİZE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ:
Yönetim Kurulu Başkanımız,Cem Evi Dedemiz,Gençlik Kolları Başkanımız,Kadın Kolları Temsilcimiz ve iki Yönetim Kurulu Üyemizden oluşan heyet,İzmir ilimize yeni atanan Valimiz sayın Erol AYYILDIZ'ı makamında ziyaret etti ve hayırlı olsun dileğinde bulundu. Heyetimize sıcak bir evsahipliği gösteren Valimize başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİMİZ:
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle,İzmir'in Merkezi Konak Meydanında etkinlik tertipledik. Zeynel Sevin Dedemiz günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaparken,Hasan Koçak Dedemiz dağıtılan hayır lokmasına dua verdi.Ayrıca Zakirimiz Yılmaz Tekin ise Peygamberimiz ve Ehli Beytiyle ilgili Deyişler söyledi.Tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

EHLİ BEYT KONFERANSINI GERÇEKLEŞTİRDİK :
Kurumumuzun tertiplemiş olduğu Ehli Beyt Konferansı, Evka.2 Cem Evinde gerçekleştirildi. Bölgemizdeki Alevi, Bektaşi ve Caferi kanaat önderlerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta, Ehli Beyt, İmam Hüseyin ve Kerbela faciası konuşuldu. Başta, Alevi Dedesi ve Eğitimci Zeynel Sevin, Caferi Alimi Rahman Karanlık ve Yönetim Kurulu Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

ABDAL MUSA HAZRETLERİNİN HUZURUNA GİTTİK ;

Geride bıraktığımız hafta sonu,Evrensel Alevi Bektaşi Birliği ve Hz.Hüseyin Cem Evi olarak, Antalya/Elmalı/Tekke Köyü'nde bulunan Abdal Musa türbesini ve dergahını ziyaret ettik. Kurbanlar kestik, lokmalarımızı paylaştık, bu arada Uçarsu'yu ve Yeşilgöl'üde ziyaret ettik. Allah cümlemizin duasını, lokmasını kabul etsin İnşallah.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

AĞAÇ VE ORMAN HAYAT DEMEKTİR :

Foça'daki ağaçlandırma kampanyasına iştirak ettik, fidan diktik. Günümüzde insanoğlunun aç gözlülüğü, maddi çıkar hırsı, yeşil katliamına dönüşmüştür. Lütfen yeşili koruyalım ve sahip çıkalım. Unutmayalım yolumuz, erkanımız, inancımız da bunu emir eder.

 

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

   

İZMİRLİ KADINLAR,KADIN KOLLARIMIZIN KAHVALTISINDA BULUŞTU;

 

İzmirli kadınlar,Kadın Kolları Başkanlığımızın tertiplediği kahvaltıda bir araya geldi.Kadınların sorunlarını konuştu,sohbet etti,çözüm yollarını tartıştı.İzmir Milletvekili sayın Nesrin Ulema'nın ve Karşıyaka Kaymakamı sayın Sadettin Yücel'in de katıldığı program,mutlaka tekrarının yapılması kararı ile sona erdi.Tertip komitesine ve katılımcılara çok teşekkür ederiz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

BAŞBAKANIN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA YEMEĞİ ;

 

Başbakan sayın Ahmet Davutoğlu'nun Sivil Toplum Kuruluşlarına vermiş olduğu yemeğe davetli idik.Kurumumuzu temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız sayın Av.Ali İhsan Şahin ile Kadın Kolları Başkanımız ve Gençlik Kolları Başkanımız davete iştirak ettiler.Yararlı geçen toplantıda,Alevi Bektaşilerin sorunlarını sayın Başbakana bir kez daha arz etme fırsatı bulduk.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

BASIN VE KAMUOYUNUN DİKKATİNE SAYGI İLE ARZ OLUNUR ;

 

‘’TAKKE DÜŞTÜ,KEL GÖRÜNDÜ.’’

 

                   İzmir ili,Çiğli ilçesindeki,Hz.Hüseyin Cem Evi,Çiğli Belediyesi’nce keyfi olarak mühürlenmiştir.Cem Evinde kesinlikle hiçbir tadilat ve onarım yapılmıyor,yalnızca boya badana işi yapılılırken ve de tek bir boyacı işçi çalışmakta iken,26.03.2015 günü saat 16.30 sularında,30’civarında Zabıta ve diğer Belediye personeliyle,Belediye araçlarıyla,Cem  Evini basan Çiğli Belediyesi,çalışmakta olan tek işçiyi yaka paça dışarıya çıkartıp,Cem Evini mühürlemiştir.

Bir yandan sözde ‘’Cem Evleri yasal statüye kavuşsun’’ diyeceksin,diğer yandan Cem Evi mühürleyip kapatacan.Bir yandan sözde ‘’Tüm inançlara özgürlük’’ diyeceksin sonra Cem Evini mühürleyeceksin.Bir yandan Belediye Meclislerine sözde  ‘’Cem Evleri Yasal ibadethane sayılsın’’ diye teklif götüreceksin diğer yandan açık Cem Evini kapatacaksın. Bu iki yüzlülüktür,Alevileri aptal yerine koymaktır.Artık takke düşmüş,kel görünmüştür.Çiğli Belediyesi ve Belediye Başkanı Hasan Aslan hakkında tüm Yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız.Ayrıca bu yasadışı,keyfi,yasakçı zihniyeti Alevi canların ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ehli Beyt cümlemizin yardımcısı olsun. Saygılarımızla.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Evrensel Alevi Bektaşi Birliği heyeti Bulgaristan ziyaretinden döndü. Yaklaşık 9 gün süren ziyaret sırasında, bu ülkedeki Alevi Bektaşi türbeler, dergahlar ve canlar ziyaret edildi, birlikte cem olundu, hasret giderildi. Bahis konusu projeye destek veren, katkı sağlayan tüm kişi ve kurumlara şükranlarımızı sunuyoruz. Allah(cc) razı olsun,tekrarını nasip etsin.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ olarak, şükürler olsun yine bir ilke imza attık. İzmir'de İmam Hüseyin meclisi ve oruç açma sofrası kurduk. İştirak eden,Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel'e,Çiğli Kaymakamı Dr.Mustafa Arı'ya,İzmir İl Müftüsü Prof.Dr.Ramazan Muslu'ya,oruç açma duasını veren Alevi Dedemiz Hasan Koçak'a,Kuranı Kerim okuyan Caferi Alimi ve Hocası Rahman Karanlık'a,Karşıyaka Emniyet Müdürü Serkan Yonar'a,Karşıyaka Müftüsü Cahit Erhun'a,Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican'a,DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe'ye,MHP İzmir İl Başkan Yardımcısına,Ekol Hastanesinin sahibi Dr.Mehmet Baz'a,Karşıyaka Göz Hastanesinin sahibi Dr.Ömer Seymanoğlu'na,İzmir'deki Musevi Cemaatının Başkanı Sami Azar'a,İzmir Işık Kilisesi Papazına,Ortadoks,Katolik ve Protestan din adamlarına ve papazlara,İzmir'in güzide basın mensuplarına,İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Şeyda Kıyıcı'ya,YTB İzmir Koordinatörü Dr.Fırat Yaldız'a,İzmir'deki STK yönetici ve temsilcilerine,özellikle Kanal on4 Tv.ye,kısacası tüm katılımcılara çok teşekkür ediyoruz.Allah(cc) yardımcınız,Ehli Beyt yol göstericiniz olsun.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Tüm Ege'lileri,İzmir'lileri bu Muharrem(Matem) Oruç Açma Yemeğimize,dostluk soframıza,bekliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Kadın Kollarımız Başkan Dudu KARADAĞ idaresinde,STK ziyaretlerini sürdürüyor.Son olarak Ak Parti İzmir İl Kadın Kollarını ziyaret edip,Başkanlarına ve Yönetimlerine başarı dilediler.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanımız sn.Av.Ali İhsan Şahin,geçtiğimiz hafta,Kemalpaşa Belediye Başkanı sn.Arif Uğurlu ve Selçuk Belediye Başkanı sn.Dr.Zeynel Bakıcı'yı ziyaret edip,yararlı görüşmeler gerçekleştirdi.Bu görüşmeler,diğer belediye başkanları ile sürecektir.Hayırlara vesile olsun.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

BİZDEN HABERLER:
Gençlik Kollarımızdan,ALİ CEM AKSÜT evladımızı vatani görevi için askere uğurladık,gururluyuz.Kendisine bu Peygamber Ocağında başarılar diliyor,sağsalim dönmesi için dua ediyoruz.Ehli Beyt yoldaşı olsun.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
Başkanımız Av.Ali İhsan ŞAHİN, Türkiye Cumhuriyeti'nin onikinci, doğrudan halkın oyu ile seçilen ilk Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ı kutladı. Bizde sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyoruz ve ülkemize, ulusumuza hayırlı olsun diyoruz. 
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Geçtiğimiz hafta yine bir çok değerli konuğu Kurumumuzda ağırladık.Bunlardan biri de Ak Parti İzmir İl Başkanlığına yeni atanan sayın Bülent Delican idi.Kendisine ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarına başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Kurum olarak, İzmir'de,Ege Bölgesi'nde yine bir ilke imza attık;
07.07.2014 günü, İzmir Vilayetler Evinde Oruç Açma Yemeği tertipledik. Yemek, Alevi dedeleri, Bektaşi babaları, Caferi alimleri, Müftüler, Katolik, Protestan ve Ortadoks papazları, Musevi hahamları ve yoğun bir protokol katılımı ile gerçekleşti. Bölgemizin önde gelen din adamları hep birlikte, İzmir'den Türkiye'ye ve Dünya'ya dostluk, kardeşlik mesajı verdiler. Etkinliğe iştirak eden tüm din adamlarına, İzmir Milletvekilimiz Nesrin Ulema'ya, Denizli Milletvekilimiz Mehmet Yüksel'e, Karşıyaka Kaymakamımız Sadettin Yücel'e, Çiğli Kaymakamımız Dr.Mustafa Arı'ya, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanlarına, Karşıyaka Emniyet Müdürü Serkan Yonar'a,Çiğli Emniyet Müdürü Serkan Kerem Gül'e, İzmir İl Müftü Yrd.Muharrem Gül'e, Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr.Gökay Gök'e, Karşıyaka Sağlık Müdürü Dr.Yıldıray Çığırgil'e, basınımızın güzide temsilcilerine, kısacası tüm katılımcılara teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
Sayın Valimizi ziyaretimiz :
Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin ve Dedemiz, İzmir Valisi sayın Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret edip, görüştüler. Çok verimli  ve samimi bir havada geçen görüşmede, İzmir'deki değişik inanç toplulukları arasındaki dostluğun pekiştirilmesi için işbirliği yapılması kararı çıktı.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

BİRLİĞİMİZİN MUTLU GÜNÜ:

 

Yönetim Kurulu Üyemiz sayın Rıza TÜRKYILMAZ'ın küçük oğlu, Mert TÜRKYILMAZ yapılan nikah merasimiyle dünya evine girdi. Kurum Başkanımız sayın Av.Ali İhsan ŞAHİN'in nikah şahitliği yaptığı merasime çok sayıda davetli iştirak etti.Yeni evli çifte bizde ömür boyu mutluluklar temenni ediyor, bir kez daha kutluyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 

DEĞERLİ CANLAR,KUTSAL TOPRAKLARA (10’GÜN SÜREN VE İKİ ÜLKEYİ KAPSAYAN) BİR ZİYARET TERTİPLİYORUZ (ERDEBİL-KUM-MEŞHED-TAHRAN-NECEF-KERBELA-BAĞDAT) BU FIRSATI KAÇIRMAYIN,SİZDE BİZE KATILIN ;  

1) 01.Eylül.2014’günü sabah,Lüks,klimalı otobüsümüzle,Ağrı-Doğubeyazıt/Gürbulak sınır kapısından Türkiye’den ayrılıyor,Erdebil’e doğru hareket ediyoruz.Öğlen saatlerinde Erdebil’e ulaşıyoruz.Şehri ve Erdebil Tekkesi’ni geziyoruz,özellikle ŞAH İSMAİL’in(yani ŞAH HATAİ’nin) kabrini ziyaret ediyor,geceyi  Erdebil’de geçiriyoruz.

2) Ertesi gün Kum şehrine geçiyor,iki gün boyunca Ehli Beyt’e ait tüm kabirleri ziyaret ediyor ve iki gece bu şehirde konaklıyoruz.

3) Kum’dan Meşhed şehrine gidecek ve iki gece kalacağız,12’İmamlardan 8.İmamımız Hz.A.RIZA(as) efendimizin kabri başta olmak üzere,bu şehirdeki Ehli Beyt kabirlerini ziyaret edeceğiz.

4) Daha sonra Hava Yolu ile Necef’e gidiyoruz.Burada İmam Hz.ALİ(as) efendimizin kabrini ve mescidini ziyaret ediyor,iki gece O’na misafir oluyoruz.

 

5) Necef’ten Kerbela’ya geçiyoruz, şehitler şahı İmam Hz.HÜSEYİN’in(as) kabri başta olmak üzere, CELAL ABBAS Hazretlerinin,HÜR ŞEHİT Hazretlerinin ve Kerbela’nın ilk şehitleri sayılan MÜSLÜM’in şehit oğullarının kabirleri ziyaret edilecek,Kerbela Savaşının yapıldığı alan gezilecek ve iki gece Kerbela’da kalınacaktır.

6) Kerbela’dan Bağdat’a geçilecek, İmam MUSA-İ KAZIM(as) ve İmam TAKİ(as)  Hazretlerinin kabirleri ziyaret edilecektir.

7) Hava Yolu ile Tahran’a dönülecek,şehir ve şehirdeki Ehli Beyt kabirleri ziyaret edilecek, mütakiben otobüsümüzle Türkiye’ye  hareket  edeceğiz, Gürbulak sınır kapısından(Ağrı-Doğubeyazıt) ülkemize giriş yapacağız.

 FİYATI VE FİYATA DAHİL OLANLAR :

1) Kıymetli canlar, ücret,HER ŞEY DAHİL  1200.Dolar’dır.(Gerek İran’daki gerekse Irak’taki tüm Otobüs ve Uçak ücretleri,bütün şehirlerdeki konaklama/otel ücretleri,gezi boyunca üç öğün yemek ücretleri bu fiyata dahildir).

2) Vize işlemleri,vize masrafları da bize aittir ve pasaportunuz geziden bir ay evvel elimizde olmalıdır. (En az iki yıl geçerlilik süresi olan pasaport gereklidir).

 SİZE AİT OLANLAR :

1) Sevgili canlar,bulunduğunuz şehirden,Ağrı/Doğubeyazıt’a  gidiş-geliş  ücreti size aittir.

2) 15.TL.yurt dışı çıkış harcını Bankaya yatırmış olmalısınız.

 EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ D.

Tel: 0232.368 24 25

Fax:0232.368 44 46

1713:sk.no:48/7 Karşıyaka-İzmir.

 

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
Yönetim Kurulu Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin, Yönetim Kurulu Üyemiz Rıza Türkyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Süleyman Çetiner, (İzmir)Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu'yu ziyaret edip, kendisini tebrik ettiler, görevinde başarılar dilediler. Belediye Başkanı da heyetimizi tanımaktan ve ağırlamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Sayın Belediye Başkanımıza bir kez daha başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Başkanımız ve bazı Yönetim Kurulu Üyelerimiz,Bornova Belediye Başkanı OLGUN ATİLA'yı makamında ziyaret etti,tebrik ederek başarı dilediler.Sayın Belediye Başkanı da,heyetimizi tanımaktan ve ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade etti,iyi bir misafirperverlik örneği gösterdi.Kendisine bir kez daha başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Başkanımız Av.Ali İhsan ŞAHİN, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU'na bir adet Kuranı Kerim  hediye etti. Sayın Başkana, Kuranı okuması ve O'na uyması temennisiyle, görevinde başarılar ve muvaffakiyetler diliyoruz.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Bir evvelki Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız, İzmir Milletvekili ve Ak Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, sayın BİNALİ YILDIRIM Kurumumuzu ziyaret etti. Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin'in yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyelerimizle ve Dedelerimizle görüştü. İzmir'e ilişkin projelerini anlattı. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

TEŞEKKÜRLER İZMİR, EHLİ BEYT SOFRASI, BÜYÜK BİR COŞKU VE KATILIMLA  GERÇEKLEŞTİRİLDİ;

21.Şubat.2014 Cuma akşamı, İzmir’de kurduğumuz‘’EHLİ BEYT SOFRASINA’’yoğun bir iştirak olmuş Ehlibeyt dostları bir kez daha aynı sofrada kardeşçe buluşmuşlardır. İnsanlar salona sığmamış, masa sandalyeler yetersiz kalmış ve tertiplenen etkinlik amacına ulaşmıştır. Bahiskonusu etkinliğimize katılan: Ak Parti İzmir Milletvekili Ali AŞLIK’a,Ak Parti İzmir Milletvekili İlknur DENİZLİ’ye,Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Kerem Ali SÜREKLİ’ye,Ak Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Tanfer KEMERLİ’ye,Ak Parti Bayraklı Belediye Başkan Adayı İsmail SARI’ya, CHP İzmir İl Başkanı Ali ENGİN’e,Bayraklı Belediye Başkanı ve CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Hasan KARABAĞ’a,CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Hasan ASLAN’a,MHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Lütfi KILIÇ’a,BTP İzmir İl Başkanı Adem BİRİNCİ’ye,BTP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa ASLAN’a,Karşıyaka Kaymakamı Sadettin YÜCEL’e,İzmir İl Müftüsü Prof.Dr.Ramazan MUSLU’ya,İzmir İl Müftü Yrd.Muharrem GÜL’e,Karşıyaka İlçe Müftüsü Cahit ERHUN’a,Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr.Yıldıray ÇIĞIRGİL’e,Cemal SEVİN Dedeye,Kasım GÜVERCİN Dedeye,Ali Kamer BUL Dedeye, Mustafa İLBEYLİ Dedeye,Zeynel SEVİN Dedeye,Caferi Cemaatinin alimi Rahman KARANLIK Hocaya, B.Amasyalılar Derneği Başkanı Mehmet KAZAN’a,Yetim Der Başkanı Haluk TONGANSOY’a,Buca Alevi Kültür Derneği Başkan Yrd.Beyler BİNGÖL’e,İzdim Başkan Yrd.Özcan KÜÇÜKASLAN’a,Ehder Başkanı Mehmet MERT’e,Turabi Değerli Müzik Akademisi’ne,İzkef Başkanı Turgay YOKUŞ’a,İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Şeyda KIYICI’ya, Basınımızın güzide temsilcilerine çok teşekkür ediyor,ayağınıza sağlık diyoruz.

Asıl teşekkürümüz ise,Ehli Beyt dostu olduğunu bir kez daha kanıtlamış olan,değerli İZMİR HALKINADIR.

Salon kapasitesinin üstünde katılım olduğu için,meydana gelen aksamalardan dolayı ve adını zikretmeyi unuttuğumuz konuklarımızdan özür diliyoruz.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Kıymetli dostlar, değerli canlar, ''İZMİR'DEKİ EHLİ BEYT SOFRASINA HOŞGELDİNİZ'' yemeğine davetlisiniz. Yemek bahane, amaç; Alevi-Sünni-Caferi tüm insanlarımızı, ortak değerimiz, ortak kıymetimiz, EHLİ BEYT'in sofrasında biraraya getirmek.
TARİH: 21.Şubat.2014
SAAT : 19.30
YER    : Altınyol üzeri,no:75, Havuzlu Kafe ve Düğün Salonu,(Sahil Güvenlik yanı), Bayraklı/İZMİR
DAVETİYELERİNİZİ ; 0232 368 24 25 , 0554 327 48 70 no.lu telefonlardan veya,1713.sk.no:48/ 7 Karşıyaka-İzmir,adresinden (hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında),BİLİR hanımdan temin edebilirsiniz.(Davetiyeler  : 30.TL.)
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

MHP Karşıyaka Belediye Başkan Adayı sayın Lütfi KILIÇ ve aynı partinin ilçe başkanı ile arkadaşları Derneğimizi ziyaret ettiler. Projelerini anlatıp, biz Alevilerin beklenti ve taleplerini dinleyip not aldılar. Kendilerine başarılar diliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Baba Mansur Ocağı Dedeler Toplantısının 5.si, İzmir'de başarı ile yapıldı. Kurumumuz Dedelerinin, Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve Başkanımızında iştirak ettiği toplantı Evka.2 Cem Evinde gerçekleştirildi. Alevi Ocaklarının, özellikle de Baba Mansur Ocağının tartışıldığı etkinlik, hayır yemeği ve birlik cemi ile sona erdi. Tüm Dedelerimize, bilhassa İzmir dışından gelmiş olan Dedelere şükranlarımızı, saygılarımızı sunuyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

İzmir Karşıyaka Meydanındaki Aşure Etkinliğimiz,büyük bir katılımla gerçekleştirilmiştir.Kurumumuzun bahiskonusu etkinliğine iştirak eden,İzmir Milletvekillerimiz sayın Rifat SAİT'e,sayın Hamza DAĞ'a,sayın Nesrin ULEMA'ya,Karşıyaka Kaymakamımız sayın Sadettin YÜCEL'e,Emniyet Müdürümüz sayın Serkan Kerem GÜL'e,Müftümüz sayın Cahit ERHUN'a,İl Müftü Yrd.sayın Muharrem GÜL'e,Dedemiz sayın Zeynel SEVİN'e,sayın Sivil Toplum Örgütü Temsilcilerine,Siyasi Partilerin sayın İl ve İlçe Başkanlarına,sayın Basın Mensuplarına ve çok değerli İzmir halkına teşekkür ederiz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

İzmir Milletvekili sayın Nesrin ULEMA ve arkadaşları Derneğimizi ziyaret ettiler. Başkanımız ve Dedemizle görüşüp, İzmir'deki Alevilerin sorunlarını öğrenip, notlar aldılar, gereğini yapma hususunda söz verdiler. Takipçisi olacağız İnşallah.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Gençlik Kolları Başkanımız ve arkadaşları ile gurur duyuyoruz, Ehli Beyt yardımcıları olsun. Tüm etkinliklerin bel direği, emektarı, yoluna erkanına bağlı genç evlatlarımızın Allah yardımcıları olsun. Onlara birkez daha teşekkür etmeyi borç biliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

İlçemize yeni atanan Karşıyaka Kaymakamımız sayın Sadettin YÜCEL Derneğimizi ziyaret etmiş, Başkanımız ve bazı yönetim kurulu üyelerimizle görüşmüştür. Ağırlıklı olarak, İzmir, Karşıyaka ve buralarda yaşayan Alevilerin sorunları konuşulmuştur. Kendisine bir kez daha, İzmir'e ve Karşıyaka'ya hoşgeldin diyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

İzmir'de yaşayan Amasya'lı canlara ait Amasyalılar Derneği'nin, Bayraklı'daki yeni binası, Başkanımız Sayın Av.Ali İhsan ŞAHİN ile Bayraklı Belediye Başkanı Sayın Hasan KARABAĞ tarafından açılmıştır. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve açılış konuşmalarını mütakip, Haşim dedenin duası ile kurdela kesilmiş, tören,dağıtılan hayır yemeği ile sona ermiştir. Yeni binaları, İzmir'deki Amasya'lı canlara bir kez daha hayırlı uğurlu olsun. Bu arada, başta dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere, emeği geçenlerden Allah razı olsun.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Bu hafta, Balkanlardan gelen konukları ağırladık. Makedonya Ehlibeyt Bektaşi Birliği'nden Başkan Murteza Paşo Halife Baba ve yoldaşları İzmir'e gelip derneğimizi ziyaret ettiler. Türkiye'deki ve Balkanlardaki canların sorunları konuşuldu, çözüm yolları arandı ve birlikte hareket etme, güçbirliği yapma kararı çıktı. Konuklarımıza bir kez daha,hoş geldiniz sefa geldiniz diyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Kurum olarak İzmir'li canlarla ve Dedelerimizle, Horasan Erenlerinden TUFAN BABANIN TÜRBESİNE ziyaret gerçekleştirdik. Kurbanlar kesip, lokmalar dağıttık ve Cem olduk. Bu etkinliğe maddi manevi destek veren tüm kişi ve kurumlara şükranlarımızı sunuyoruz. Allah lokmalarını kabul etsin. Ayrıca, hizmetin büyük kısmını üstlenmiş olan Kadın Kollarımıza özellikle teşekkür ediyor. Hz.Fatıma yardımcıları olsun diyoruz. Saygılarımızla.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

   
Yeni İzmir Valimiz Mustafa TOPRAK ile Başkanımız Av.Ali İhsan ŞAHİN, İzmir'in kurtuluş günü kutlamaları esnasında biraraya gelip, tanışma ve görüşme fırsatı buldular. Kısa da olsa, İzmir'i ve İzmir'deki Alevileri konuştular. Daha ayrıntılı görüşme için sayın Vali Başkanımızı Valilik Makamına davet etti, bu görüşmede önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

İzmir'deki, Alevi, Sünni, Hristiyan, Protestan, tüm inanç gruplarının temsilcileri, İzmir İl Müftülüğü'nün iftar programında biraraya geldi ve birlik, beraberlik mesajları verildi. Programda katılımcılara bir konuşma yapan Başkanımız Av.Ali İhsan ŞAHİN ''iç ve dış mihrakların oyunlarına gelmeyelim, kardeşliğimizi bozmayalım'' dedi. Etkinliğin ev sahibi ve emektarı İzmir İl Müftüsü Prof.Dr.Ramazan MUSLU'ya çok teşekkür ediyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset de hareketlendi. Bu bağlamda,belediye başkan aday adayları çalışmalarına, ziyaretlerine hız verdiler. Kurumumuzu ziyaret edip, adaylık gerekçesini ve projelerini anlatan aday adaylarından biride Dr.Serpil ESLEK oldu. Sayın ESLEK, CHP'nin Karşıyaka belediye başkan aday adaylarından. Karşıyaka için, İzmir için ve tüm ülkemiz için kimler hayırlı ise inşallah onlar seçilir diyoruz ve seçimin hukuk içinde, demokratik şekilde neticelenmesini temenni ediyoruz.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 

ALEVİ CANLARIN DİKKATİNE :

Başkanımız Av.Ali ihsan Şahin'in başkanlığındaki,Evrensel Alevi Bektaşi Birliği heyeti,11.07.2013 günü,Ankara Başbakanlık Merkez Binada,Başbakan Yardımcısı sayın Bekir Bozdağ ile bir araya gelmiş,bir saati aşan görüşmede,Alevi Bektaşilerin sorunları görüşülmüş ve gelinen son durum değerlendirilmiştir.Bilindiği üzere,sayın Bekir Bozdağ hükümet içinde Alevilerin sorunlarının çözümü hususunda görevli ve yetkili bakandır.Başbakan Yardımcısı Bozdağ,heyetimize adeta müjde niteliğinde haberler vermiş,Alevilerin sorun ve taleplerinin çok kısa süre sonra Meclis gündemine taşınıp,çözüleceğini ve yasal güvence altına alınacağını ifade etmiştir.Tesbit ettiğimiz kadarıyla,bu husustaki hazırlıklar son hızla devam ediyor.Yeni ''Alevi Çalıştayları'' yapılmayacak,süre uzatılmayacak,önceki çalıştaydaki Alevi talepleri dikkate alınarak gerekli yasal düzenlemeler yapılacak.Takipçisi olacağız.Alevi canlara ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Pir Hünkar Hacı Bektaşi Veli'den İzmir'e sağsalim geri döndük. Allah cümlemizin dualarını, kesilen kurbanlarını, dileklerini kabul etsin. Bu arada, sözkonusu inanç gezisinin gerçekleşmesine katkı sağlayan, lokma koyan, tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca, Pir'in huzurundaki cem ibadetimize önderlik etmiş olan değerli dedelerimiz Kasım Güvercin'e, Zeynal Sevin'e, Mustafa İlbeyli'ye ve Nurettin Gedikoğlu'na teşekkür ediyor, Allah'tan uzun ömürler diliyoruz.Tabi teşekkürün en büyüğü her zamanki gibi inançlı İzmir halkına. Saygılarımızla.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 

21.06.2013 CUMA GÜNÜ İZMİR’DEN ÇIKIŞ, 23.06.2013 PAZAR GÜNÜ AKŞAMI İZMİR’E DÖNÜŞ OLMAK ÜZERE,HACI BEKTAŞİ VELİ HAZRETLERİNİ ZİYARETE GİDİYORUZ. BAŞTA DEDELERİMİZ, GEZİYLE  İLGİLENEN CANLAR VE DOSTLAR KURUMUMUZA MÜRACAAT EDEBİLİR. SAYGILARIMIZLA.


 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
DEDELER,BABALAR VE SEYYİDLER BULUŞMASI:
İlimizin ve bölgemizin inanç önderlerini, İzmir/Çiğli/Evka.2 Cem Evimizde biraraya getirdik. Katılan tüm inanç önderlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Özellikle yurtdışından gelip toplantımıza iştirak eden değerli din alimi Hüccetül İslam Adil Mevlai hocaya çok teşekkür ediyor, bu birlikteliğin hayırlara vesile olmasını temeni ediyoruz. Saygılarımızla.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

EGE BÖLGESİ HALK OZANLARI YARIŞMASI'NIN FİNALİ YAPILDI :

 

Ege Bölgesi Halk Ozanları Yarışması'nın finali, İzmir Fuarı İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde büyük bir katılım ve coşku ile yapıldı, dereceye girenler tesbit edilip plaketleri verildi. Baştan beri Kurumumuzdan desteğini esirgemeyen, Kültür ve Turzim Bakanlığı'na, İzmir Valiliği'ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, Konak Belediyesi'ne, değerli jüri üyelerimize, tüm yarşmacılarımıza, konuk sanatçılara, Kadın Kollarımıza , Gençlik Kollarımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, en önemlisi Ege Bölgesi halkına ve İzmir'lilere teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Bir başka büyük etkinlikte buluşmak üzere saygılarımızla.

 

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

EGE BÖLGESİ HALK OZANLARI YARIŞMASININ ÖN ELEMELERİ YAPILDI :

Jüri Başkanlığını TRT Halk Müziği Sanatçısı ve Hocası HALE GÜR'ün,Jüri Üyeliklerini ise, İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Koro Şefi YOLCU BİLGİNÇ'in,Turabi Değerli Müzik Akademisinin Sahibi ve Hocası TURABİ DEĞERLİ'nin,yine TRT Halk Müziği Sanatçısı SAİME CANTÜRK'ün,Halk Müziği Hocası ve Eğitimci DENİZ ŞENER'in,Halk Müziği Usta Öğreticisi MURAT SİNCER hocanın yaptığı,kıymetli heyetimiz uzun ve hassas değerlendirmeler sonucunda; 1)Kurtuluş Demirgıran,2)Mahsun Akmeşe,3)Serdar Çelik,4)Firgani Koluçolak,5)Ali Rıza Ezgi,6)Celal Bulut,7)İbrahim Kılıç,8)Ali Tosun,9)Savaş Mercan,10)Ahmet Doğan ve 11)Hakan Çelik'i, 5.Mayıs.2013 Pazar günü,saat 13.00'de İzmir Fuarı İsmet İnönü Sanat Merkezindeki Büyük Final Yarışmasına taşımaya karar vermişlerdir.Yarışmacılara ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Büyük Final Yarışmasında buluşmak dileğiyle.
 
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 

 

KUTSAL MEKANLAR ZİYARET EDİLDİ
Evrensel Alevi Bektaşi Birliğinin(İzmir) Yönetim Kurulu Üyeleri,Dedeleri ile Ege Bölgesindeki bazı Alevi kurumlarının yöneticilerinden oluşan ve Başkanımız Av.Ali İhsan ŞAHİN'in idare ettiği bir heyet, Meşhed de İmam Ali Rıza efendimizin(8.İmamımız) türbesini, Nişabur da Hacı Bektaşi Veli hazretlerinin doğduğu evi, Kum da İmam Ali Rıza efendimizin kız kardeşi Fatımai Masume'nin türbesini, Tahran da Hz.Hamza'nın türbesini, ziyaret etmiştir. Bir hafta süren inanç gezisi 26.02.2013 günü sona ermiş,heyet sağsalim yurda dönmüştür.Allah cümlemize bu kutsal mekanları görmeyi nasip etsin inşallah.

 

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
İzmir’in EXPO 2020 adaylığı çerçevesinde Türkiye’yi (ve dolayısıyla İzmir’i) ziyaret eden Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) İnceleme Heyeti onuruna,İzmir Valiliğinin, tarihi Alsancak’taki Havagazı Fabrikası’nda ‘’İzmir’in Kültürel Zenginlikleri’’ temalı yemeği ve İzmir’deki Sivil Toplum Örgütleri Sergisinde, EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ (İzmir), standımız. Expo 2020 İzmir’in olacak,buna yürekten inanıyoruz.Kurum olarak katkı koymaya ve desteklemeye devam edeceğiz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
EGE BÖLGESİ HALK OZANLARI YARIŞMASI İLE İLGİLİ SON DUYURU :
Müracaatlar halen devam etmektedir. Bilgi için ;
Tel                 : 0232.368 24 25
Faks               : 0232.368 44 46
Adres             : 1713(Tiyatro).sk. No:48/7-305 Karşıyaka-İzmir.
Yarışma tarihi  : 5.Mayıs.2013 Pazar,Saat : 13.00
Yer                 : Fuar/İsmet İnönü Sanat Merkezi-İzmir.
Amatör ve Profesyonel tüm halk ozanlarına açıktır.Dereceye girecekleri sürpriz hediyeler bekliyor.Ayrıca,tüm İzmir'lileri bu büyük ve ücretsiz müzik ziyafetine konuk olarak bekliyoruz.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 
OLAĞAN GENEL KURULUMUZ :
Derneğimizin (Evrensel Alevi Bektaşi Birliği) olağan genel kurulu 13.01.2013 günü, barış içinde ve başarı ile yapılmıştır.Yeni Yönetim Kuruluna başarılar dileriz,Allah yardımcıları olsun.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

 

BAŞKANIN YENİ YIL MESAJI :
Yeni yılın,tüm Evrene barış,huzur ve sağlık getirmesini temenni eder,insanlığın Hak,Muhammed,Ali yolunda birleşmesini diler,saygılar sunarım.

 
Av.Ali İhsan ŞAHİN
EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ BAŞKANI
İzmir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü ile birlikte,Konak'ta gerçekleştirdiğimiz Aşure etkinliğine, iştirak ve katkılarından dolayı,Vali Yrd. Sayın Fazıl AKGÜN'e, İl Dernekler Müdürü Sayın Bülent KORKMAZ'a, İzmir'deki Sivil Toplum Örgütlerinin idarecilerine, hayır ve lokması olan kurumlara ve Dedelere şükranlarımızı sunuyoruz. Allah herkesten razı olsun.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Kurum olarak organize etmeyi planladığımız ''Ege Bölgesi Halk Ozanları Yarışmasının'' jüri üyeleri Saime Cantürk, Murat Sincer, Yolcu Bilgiç ile Yönetim Kurulu Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin ve yönetim kurulu üyemiz Abdullah Demir, yemekli toplantıda biraraya gelip yarışmanın ayrıntılarını fikirlerini paylaştılar.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah GÜL, Evrensel Alevi Bektaşi Birliği Başkanımız Sayın Av.Ali İhsan ŞAHİN'inde içinde bulunduğu, Türkiye'deki bazı Alevi Sivil Toplum Temsilcileri ve Sanatçılarla, Tarabya Köşkü'nde biraraya geldi.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

BAŞKANIMIZ Av.ALİ İHSAN ŞAHİN, İZMİR-KONAK-SELAHATTİN AKÇİÇEK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE MUHARREM DİNLETİSİ SUNAN, MURAT VE ÖZLEM SİNCER’İ KULİSTE TEBRİK ETTİ.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

21.11.2012 günü, Ankara’da, Muharrem(Matem) Oruç açma yemeği sonrası, Başkanımız Av.Ali İhsan Şahin, D.Ehlibeyt Vakfı Gn.Başkanı Fermani Altun ve Vakfın Dedesi ile birlikteler.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

DEĞERLİ CANLAR ;
12.13.14.Kasım.2012 günleri Masum-u Pak Oruçları,
15.Kasım.2012 ile 26.Kasım.2012 tarihleri arası Muharrem(Matem) Oruçları,
27.Kasım.2012 Aşure ve Kurban tığlama.
Allah kabul etsin.
 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

30.10.2012 GÜNÜ İZMİR FUARI-İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİNDEKİ, MUSA EROĞLU KONSERİ SONRASI, BAŞKANIMIZ Av.ALİ İHSAN ŞAHİN, MUSA EROĞLU VE ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU GN.BAŞKANI SELAHATTİN ÖZEL İLE BİRLİKTE.

AYRICA, AYNI GÜN KONSER VEREN, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ THM KOROSUNU VE BAŞARILI ŞEFLERİ YOLCU BİLGİNÇ’İ TEBRİK EDİYORUZ.

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

BAŞKANIN KURBAN BAYRAMI MESAJI :
Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Başta ülkemize olmak üzere, tüm Dünya'ya barış ve huzur dolu bir Bayram temenni ediyorum. En azında şu Bayram günlerinde, kardeşlik ve dostluk Dünya'ya hakim olsun, akan kanlar dursun inşallah. Bu arada,İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere,tüm Alevi Bektaşi canlar, lütfen Bayram sabahı evlatlarını da yanlarına alarak, evlerine en yakın Cem Evine, Bayram Cemi'ne gitsinler, iştirak etsinler. Ayrıca, ''bizim dernek'',''sizin dernek'' yada ''bizim cem evi'',''sizin cem evi'' diye bencil davranan, bölücülük yapan, hatta keyfi olarak Bayram Cemi'nin saatini bile herkesten farklı söyleyen, şu Bayram günlerinde dahi kardeşliğimizi baltalayan, kurum ve kişileri ise Allah'a havale ediyorum, ıslah olmaları için dua ediyorum. Sünni bir insan için ibadet ettiği Camii'nin hangisi olduğu önemli değil, Hristiyan bir insanın ibadet ettiği Kilise'nin hangisi olduğu önemli değil, bir Alevi neden Cem Evi'ni seçsin, tercihte bulunsun, ayrım yapsın? Sonuçta bu yalnızca bir Bayram Cem'i. Neyse, Bayram günü daha fazla üzücü şeylerden bahis etmek istemiyorum. Herkese sağlık ve mutluluk içinde bir Bayram diliyor,saygılar sunuyorum.

 
Av.Ali İhsan ŞAHİN
EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ BAŞKANI
23.10.2012 SALI GÜNÜ, SAYIN İZMİR VALİMİZ M.CAHİT KIRAÇ'IN KONUĞU OLARAK, İZMİR-KONAK SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ'NDE,''DEDE TORUN BULUŞMASI PROJE GALASINDA'' İDİK. BAŞTA SAYIN VALİMİZ OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN. BİZİM DE, EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ/İzmir, OLARAK KATKI KOYACAĞIMIZ PROJENİN İKİNCİ BÖLÜMÜNÜ SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİZ. İKİNCİ KISIMIN DAHA DA İYİ OLACAĞINDAN EMİNİZ.

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

Kitap Dağıtımı

Kuranı Kerim ve Meali, Nehcül Belaga, İmam Zeynel Abidin’den Dualar, kitaplarından oluşan ücretsiz setin dağıtımı hızlı ve heyecanlı bir şekilde devam etmektedir.

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

D U Y U R U :

Kuranı Kerim ve Meali,Nehcül Belaga ve İmam Zeynel Abidin’den Dualar, kitaplarından oluşan ücretsiz setin dağıtımına başlanmıştır. Müracaat şahsen Derneğimize yapılacaktır.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU

TÜM EGE'Lİ İZMİR'Lİ OZANLARIN,AŞIKLARIN DİKKATİNE !
''Ege Bölgesi Halk Ozanları Yarışması'' müracaatları başlamıştır.İlgili ve meraklı tüm Ege'li katılımcılara açık yarışma için son başvuru tarihi: 30.11.2012 günü saat:18.00'dir.
Müracaat ve geniş bilgi için;
Evrensel Alevi Bektaşi Birliği
Tel :0232.368 24 25
Faks :0232.368 44 46
Adres:1713.sk.(Tiyatro sk.) No:48/7-305 Karşıyaka-İzmir.

Yarışma Jürisi :
1)Yolcu Bilginç.
2)Turabi Değerli.
3)Saime Cantürk.
4)Murat Sincer.

Saygı ile duyurulur.

 

EVRENSEL ALEVİ BEKTAŞİ BİRLİĞİ

YÖNETİM KURULU